Jdi na obsah Jdi na menu
 


O nás

Mgr. et  Mgr. Petra Králová

pk.jpgKdyby mi někdo před pár měsíci řekl, že budu veškerý  letní čas věnovat zařizování ZAHRADY, tak mu neuvěřím. Ale měl by pravdu :).

Věci se seběhly tak rychle, že mi přijde, že je to pár dní, co se ke mně donesla zpráva o možnosti zřízení tohoto zařízení. Já jsem měla přesné vize a plány o tom, kde budu dále pracovat, čím se živit a o co mě v blízkých měsících čeká. Ale řekla jsem si a proč ne?! Bude to výzva se vším všudy!

Tak začal kolotoč vyřizování dokumentů, shánění prostor a vymýšlení, jak TO celé bude vypadat. Velkým štěstím bylo, že jsem se v té době seznámila s Peťou a naše jednotlivé vize začaly tvořit jednu velkou společnou, která se nyní přetváří v realitu.

Od svých pracovních plánů jsem si tedy na chvíli odskočila. Přesto dál vím, že chci v budoucnu mít vlastní logopedickou či snad speciálně pedagogickou ordinaci a věnovat se tomuto rozmanitému oboru. Ale taky vím, že samotná praxe s dětmi předškolního věku mi dá nespočet dalších zkušeností. A co je nejpřirozenější cestou, jak tyto zkušenosti získat? Trávit s dětmi dennodenně čas, poznávat je a jejich jedinečné osobnosti, učit se od nich, pozorovat je a navzájem se obohacovat…

Již při studiu jsem se zapojovala do různorodých aktivit, které byly s dětmi spjaté. Jednou šlo dobrovolnictví ve Středisku rané péče TAMTAM v Olomouci, jindy o realizování zážitkového kurzu pro mládež se sluchovým postižením a poruchami chování. Zkusila jsem být i patronem v projektu Prevence školní neúspěšnosti nebo „kamarádem“ v rámci programu Pět P.

Jinak ráda trávím čas s hlavou ve větru či oblacích, ať už jízdou na kole, pobytem v přírodě, pěšky v horách, či na laně ve výškách. Dávku překvapení a spoustu zvědavosti ve mně budí geocaching, který mi připomíná tolik v dětském věku oblíbené hledání pokladů. Tuto touhu ve mně zajisté vzbudilo i mnoho let ve skautu, kde jsem zažila nezapomenutelné okamžiky spojené s legrací, spolupráci, férovosti, přátelstvím a odvahou.

A z každého trochu se budu snažit předat vašim dětem.

Studium

Gymnázium Olomouc, Čajkovského                               

FF UP Olomouc  - obor Psychologie

PdF MU Brno - obor Speciální pedagogika (specializace logopedie, surdopedie)

Kurz Kognitivní rehabilitace na Neurologické klinice FN Ostrava a kurz Psycholog ve zdravotnictví

 

 

Bc. Silvie Rosensteinová

tato.jpgPráci s dětmi jsem se začala věnovat ve svých dvaceti letech, kdy jsme  získávala zkušenosti jako au-pair ve Velké Británii, kde jsem se starala  o tři děti.

Po návratu ze světa jsem vedla skautskou družinu světlušek ve  Spálově. Potom, co jsem se přestěhovala a zabydlela v Luboměři, jsem  s kamarádkou během rodičovské dovolené založila Dětský klub Pátek, kde mohly děti navštěvovat tvořivý kroužek a další akce pro ně  připravované.

Dva roky jsem pak vedla kroužek angličtiny pro děti  předškolního věku.

U nás doma se pak často scházely kamarádi a kamarádky mých dětí  (mám devítiletého syna a pětiletou dceru) a tak bylo u nás pořád plno a  veselo.

A teď když už děti povyrostly jsem plynule přešla do Zahrady a jsem za to moc a moc ráda, protože mě to zkrátka baví.

Studium

Ostravská univerzita V Ostravě- obor systematická biologie a ekologie

Profesní kvalifikace Chůva pro děti do zahájení školní docházky

Montessori kurz- praktický život

Renáta Šulcová

tato-1---kopie.jpgK dětem jsem vždy měla velmi blízko. Již před mnoha lety, kdy jsem se seznamovala s potomky mých přátel, jsem zjistila, že si umím najít cestu k dětské duši. Sama jsem sice v té době děti neměla, ale i přesto jsme si rozuměli a dokázali najít společnou zábavu i porozumění. Ve svém přístupu k dětem se snažím řídit srdcem. Nyní jsem maminka sedmiletého chlapečka a čtyřleté holčičky a mám tedy již zkušenosti s malými dětmi, znám jejich potřeby, hranice i možnosti. Empatie, kterou jsem postupem času začala vnímat jako dar, mi často umožní poznat, co dítě chce nebo potřebuje, porozumím, i když ještě nemluví. Svou práci v Zahradě dělám především intuitivně, avšak stále se vzdělávám tak, abych mohla dětem předávat to nejlepší. Své schopnosti i znalosti jsem si ověřila při profesní zkoušce Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky.

Vystudovala jsem obor Agropodnikání a svůj krátký pobyt na Ekonomické fakultě VŠB jsem šťastně ukončila s vědomím, že toto není má cesta. Na tu svou pravou, životní jsem vykročila o několik let později, kdy jsem se začala zajímat o aromaterapii a o dalších pár let později jsem vystudovala Institut Aromaterapie. Jsem tedy odborná aromaterapeutka. Pořádám přednášky, kurzy a workshopy, poskytuji služby, jako jsou holistické masáže dospělých i dětí či poradenství z oboru.

V minulosti jsem vyhledávala adrenalinovou zábavu a tuto kapitolu jsem zakončila seskokem ze čtyř tisíc metrů. Po zážitku jménem mateřství se ve mně probudil pud sebezáchovy, a tak nyní mezi mé koníčky patří klidnější aktivity, jako myslivost, jezdectví, turistika, geocaching, lyžování, rekreačně jsem už vyzkoušela různé druhy sportů, pečuji o zvířata, kterých mám doma mnoho. Se svými dětmi ráda cestuji a poznáváme nová místa i lidi.

Zvídavost a vytrvalost, s jakou se děti chtějí dozvědět vše o světě kolem sebe, mě nepřestává fascinovat a jsem vděčná, že mohu kráčet vedle nich na jejich cestě k poznání.

Má práce mě baví a děti ze Zahrady jsou mi velmi blízké, malý kolektiv nám umožňuje se navzájem lépe poznat. Obdivuji děti, za jejich neutuchající nadšení, hravost a přemýšlivost. Přeji si vytvářet ve školičce takové prostředí, do kterého se budou těšit a kde najdou bezpečný přístav, kterým by školka měla být.